Začiatok roka v znamení vzdelávania

« Novinky

Prvé tri mesiace nového roku so sebou priniesli vzdelávanie, semináre a workshopy a mňa to stále baví. Robí mi radosť posúvať svoje zručnosti kolegom, pedagógom a najmä mladým šikovným začínajúcim umelcom.

 

Na prelome januára a februára sme spolu s Tomášom Borošom a Krístinou Uhlíkovou viedli 4 semináre v rámci inovačného vzdelávania Superar. Semináre niesli názov „Hudba a tvorivosť ako nástroj rozvoja učiteľa“, kde sme skombinovali tak hudobné ako aj pedagogické zručnosti.

 

Neskôr som sa presunul do Banskej Štiavnice ako lektor semináru „Špeciálnych techník hry na klavíri“. Aj tento rok som bol súčasťou festivalu Dobrého vzdelávania ALMA vo Zvolene, kde som spolu s kolegami zo Superaru viedol hudobný interaktívny workshop „Spoločný zvukový ansámbel“.

„Na váš workshop máme len skvelé odozvy. Všetci boli nadšení! Sme veľmi radi, že na škole môžeme spolupracovať práve so Superarom a vašu prácu si nesmierne vážime.“ napísalo o tomto seminári CEEV Živica.

 

Marián Varga je meno, ktoré z mojich úst môžete počuť často, preto sa vždy nesmierne teším keď môžem jeho osobnosť a tvorbu prezentovať  pedagógom, či žiakom základných umeleckých škôl po celom Slovensku – ani marcový seminár tak nebol výnimkou.

 

Tento mesiac,  apríl, bude skôr koncertový, ale o tom v ďalšom blogu. 🙂

 

Ivan