Šport aj hry. Všetko bude!

« Novinky

Vyberali, preberali, a nakoniec vybrali. Piesne z tvorby Satieho a Debussyho, ktoré Ensemble Ricercata zahrá na nadchádzajúcich koncertoch. Skúšky vraj boli zábavné, veselo bude aj na pódiu. 

 

“Satie trpezlivo a pokojne vo veľmi tichej dynamike opakuje sled dvoch – troch akordov a nad ne kladie melódiu speváka. Na rozdiel od Debussyho, ktorého sprievody v takmer všetkých piesňach opakujú jednu figúru vo veľmi rýchlom tempe,” vysvetľuje Ivan rozdiely klavírneho sprievodu v piesňach Satieho a Debussyho.

 

Erik a Claude na jednom ihrisku. Bude to hravé a vizuálne. A bude sa aj recitovať. To všetko pod názvom Cinema 26. 9. 2019 v Tatranskej galérii v Poprade a 27. 9. 2019 vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu.

 

Ensemble Ricercata: Helga Varga Bach – soprán,  recitácia, Ronald Šebesta – klarinet, recitácia, Tomáš Boroš – klavír, Ivan Šiller – klavír a umelecké vedenie

 

Projekt Ensemble Ricercata podporil z verejných zdrojov ako hlavný partner Fond na podporu umenia. InMusic koncert organizuje v spolupráci s RTVS, Rádio Devín. Koná s podporou SOZA, mediálnym partnerom je Hudobný život.

 

Foto: Martin Hruboš