Septembrový rozvrh

« Novinky

Pestré vzdelávacie aktivity v rôznych častiach Slovenska. Ravelova Moja matka hus aj Satieho Cinema s Ensemble Ricercata. Dve vystúpenia na festivale Konvergencie 2019. Aj taký je Ivanov september. 

 

Ivanov septembrový rozvrh sa utriasol do tohto tvaru:

 

Začne 2-dňovým workshopom VENI ACADEMY. S Helgou Varga Bach, Danielom Matejom, študentkami a študentmi bratislavského Cirkevného konzervatória sa budú intenzívne venovať súčasnej hudbe. / 4. – 5. 9.

 

Na Základnej umeleckej škole v Bytči bude s Tomášom Borošom viesť seminár Hudba ako čin. Je o tom, ako prakticky, efektívne a pritom hravo a zábavne vyučovať hru na hudobné nástroje. / 18. – 19. 9. 

 

Pod hlavičkou Mobilného kultúrneho centra sa spolu s Ferom Királym vyberie na Oravu. V obľúbenom formáte Talk/Play/Share budú viesť workshop Botanická záhrada/ 24 . 9.

Po prázdninách sa stretne aj s Ensemble Ricercata. Pre Medzinárodný festival Kubínska hudobná jeseň pripravili program Ma Mère l’Oye (Moja Matka hus), v ktorom sa stretnú Satie, Ravel, Kurtág a Boroš / 16. 9. 

 

Dramaturgia ďalšieho koncertného programu Ensemble Ricercata stojí na dvoch menách: Satie a Debussy. Súbor uvedie projekt CINEMA v Tatranskej galérii v Poprade / 26. 9. a v Slovenskom rozhlase v Bratislave / 27. 9.

 

V rámci Medzinárodného festivalu komornej hudby Konvergencie Ivan vystúpi v 21. 9. na dvoch koncertoch: o 16.00 spolu s Tomášom Borošom ako “hlavní zabávači” (vlastný terminus technicus) predstavia rôzne SITUÁCIE na Koncerte pre deti a rodičov. O 19.00 bude Ivan účinkovať na koncerte Soft November Music venovanom 17. novembru. Zahrá Zeljenkovu Sonátu č. 4 pre klavír 17. november ’89.

 

Pekný (aj) hudobný september!

 

Foto: Martin Hruboš