Cluster ensemble hrá Reicha

« Novinky

Cluster Ensemble má nový projekt, hudobno–tanečno–svetelnú performance s názvom Patterns. Jej základ tvoria zriedka hrávané kompozície amerického skladateľa Steva Reicha.

 

Skladby Four Organs, Phase Patterns a Music for Pieces of Wood autor vytvoril vo svojom experimentátorskom období, v ktorom skúmal nové možnosti akustických a elektronických nástrojov.
Pohybovo-svetelná zložka projektu je minimalistickou interpretáciou Reichových hudobných štruktúr. Vychádza z interakcie tanečníkov, svetiel a hudby. Spoločným menovateľom je rytmus, akcenty a pulzácia.

 

Účinkujú: Ivan Šiller, Fero Király, Zuzana Biščáková, Lenka Novosedlíková, Dalibor Kocián, Soňa Ferienčíková, Michal Heriban, Petra Fornayová

 

Súbor projekt uvedie v dvoch predpremiérach: 17. júna v Žiline a 19. júna v Bratislave. Premiéra sa uskutoční 24. júna v Prahe v rámci festivalu Opera Nova 2019.

 

Projekt podporil z verejných zdrojov ako hlavný partner Fond na podporu umenia. Realizuje sa s finančnou podporou Bratislavského kraja a s podporou SOZA.