O marcových riekankách

« Novinky

Čarovala ryba, aby bola chyba, čaroval i drak, aby zjedol mak. Tak? Alebo inak? A aké sú vaše obľúbené riekanky?

 

Kľúčové slovo tohto mesiaca sú riekanky. Teda říkadla. S veľkým ř. Dielo Leoša Janáčka
inšpirovalo Ivana natoľko, že ho dal do titulu dvojice marcových koncertov Ensemble Ricercata.
Koncertnú dramaturgiu okrem Janáčkových skladieb inšpirovaných moravskou ľudovou poéziou tvoria aj skladby Dariusa Milhauda a Roberta Kolářa. Súbor v zostave Helga Varga Bach, Ronald Šebesta, David Danel a Ivan Šiller program predstavia v Nových Zámkoch (25. 3.) a v Bratislave (29. 3.)

 

Projekt Ensemble Ricercata – rezidenčný súbor mesta Nové Zámky 2020 ako hlavný partner podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia. S finančným príspevkom Hudobného fondu.

 

Od riekaniek je to na skok k deťom. Aktuálne pokračuje projekt New Music For Kids and Teens. Ivan Šiller a Tomáš Boroš budú posledné dva marcové dni viesť workshop pre žiakov a žiačky Základnej umeleckej školy v Poprade. Kto pozná Skladačky a Situácie, už teraz deckám závidí.
Dvojica sa predstaví aj v Olomouci s projektom Ein Kinderspiel (19. 3.).

 

Od detí je to na skok k mládeži. Ivan zavíta aj na topoľčianske Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša, kde zahrá moderovaný koncert (dátum bude spresnený). S Danielom Matejom budú pod hlavičkou VENI ACADEMY pracovať so študentmi a študentkami bratislavského Cirkevného konzervatória. (17. 3.)

 

Pre prípadné zmeny v podujatiach súvislosti s koronavírusom sledujte, prosím, facebookovú stránku InMusic: https://www.facebook.com/inmusicsk/